Kim jesteśmy? Co robimy?

          Jesteśmy rodzinną firmą, której początki działalności sięgają końca lat 80. Wtedy to do pasji malarstwa dołączyła skóra i rozpoczęła się przygoda trwająca po dziś dzień – przez nas samych zwana pracownią “Koneser”.
W pracy bazujemy na skórze świńskiej oraz bydlęcej (choć zdarzają się też inne). Tej pierwszej używamy jako bazy. Druga, ze względu na większą szlachetność i plastyczność, najczęściej wykorzystywana jest na etapach personalizacji (grawer, tłoczenia) oraz do budowania kompozycji.

Tym co szczególnie nadaje naszym wyrobom charakter oryginalności jest konkretna, wypracowana przez nas etapowość prac. Każdy wyrób w pierwszej kolejności oprawiany zostaje w skórę i dopiero wtedy barwiony a następnie, według indywidualnego gustu twórcy, postarzany i wykańczany. Stąd też proces powstawania pojedynczego wyrobu zajmuje zazwyczaj kilka dni.

Na obecnym etapie rozwoju skupiamy się głownie na oprawach albumów fotograficznych, ksiąg pamiątkowych, kalendarzy, notesów, okładek menu i dokumentów oraz segregatorów. Choć sami zajmujemy się oprawami to dużą wagę przykładamy do jakości wykorzystywanych przez nas wkładów i bloków wszystkich wyrobów. Dlatego też korzystamy z usług profesjonalnego, doświadczonego introligatora (księgi pamiątkowe, notesy), wiodącego polskiego producenta albumów fotograficznych oraz najlepszego, naszym zdaniem, wydawnictwa drukującego kalendarze książkowe.


Jak poruszać się po stronie?

           W zakładce Oferta znajdują się nasze przykładowe, dotychczasowe realizacje, podzielone na kategorię ze względu na przeznaczenie. Z racji tego, że żaden wyrób wychodzący z naszej pracowni nie jest identyczny są one jedynie pomocne podczas składania zamówienia, którego szczegóły każdorazowo ustalane są indywidualnie. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia wyrobu “jak w ofercie”, prosimy jednak pamiętać, że zawsze będzie się on różnił wykończeniem od przedstawionego (w tym m.in. zawarty jest charakter “rzemiosła artystycznego w skórze”).

Zakładka Personalizacja przedstawia techniki, za pomocą których nadajemy naszym wyrobom indywidualnego charakteru zgodnego z życzeniem Klienta (inwencję Zamawiających bardzo sobie cenimy – nie pozwala nam popaść rutynę).

Składając zamówienie prosimy opierać się na dwóch powyższych zakładkach. Czas realizacji jest również różny i ustalany indywidualnie, nie krótszy jednak niż tygodniowy (zazwyczaj dłuższy).

Jednocześnie zapraszamy do Sklepu, który prezentuje to, co posiadamy “na stanie”, wykończone i gotowe do sprzedaży. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób nabycia naszych wyrobów.

Kontakt to dane firmy, formularz, dane personalne oraz lokalizacja i wskazówki dojazdu do Pracowni “Koneser”, do której odwiedzin serdecznie zapraszamy.